SEO tipy, jak se se lépe umístit na google

I Váš web se může umístit na předních stránkách Google nebo Seznamu. Je ale za potřebí tvořit kvalitní obsah webových stránek a myslet na klíčová slova. Jak na to? 

1) Analýza klíčových slov

Bývá často tím největším kamenem úrazu. Zároveň velice důležitým výchzím prvkem pro úspěšnou SEO optimalizaci.  Pokud vás nenapadají žádná klíčová slova, zkuste se na příklad zeptat přátel ve vašem okolí.

Jak by hledali zrovna vaší službu?
Vždy získáte obstojné návrhy klíčových slov pro vaše webové stránky. Nyní je nutné je jen upravit, aby byla slova opravdu ta správná. a zapadla do vašeho obsahu.

2) Analyzujte si hledanost těchto slov

Jednoduchou konkurenční analýzu provedete pomocí vyhledávání přímo na Google (ačkoliv zde mohou být výsledky ovlivňovány vaším předchozím hledáním). Pokud se do analýzi chcete pustit o něco důsledněji, využijte některý z on-line nástrojů. Například můžete na měsíc vyzkoušet nástroj Collabim zdarma, výsledky vyhledávání jsou nezatížené vašimi preferencemi, navíc získáte další cenné informace na příklad oo konkurenci.

SEO optimalizace

3) Zaměřte se také na lokální SEO

Pokud podnikáte ve službách, které jsou vázané na určitou lokalitu (místní řemeslník, restaurace, sportovní klub apod.), měli by jste v první řadě myslet na lokální SEO optimalizaci. Nejspíš tak získáte nepřeberné množství témat, která můžete zpracovat a téměř neomezeně se k nim vracet. Například jako Penzion mlůžete zaměřit svůj obsah na okoliní atrakce. Na váš web se tak mohou dostat právě návštěvníci vaší lokality, kteří budou potřebovat ubytování.

4) Komentujte aktuální dění

Zasáhla váše okolí novinka, o které najednou všichni mluví?
Na výhodné pozice ve vyhledávání na Googlu se v takových případech můžete ocitnout i bez zdlouhavého snažení o sbírání návštěvnosti. 

 

 

Další články